Nie możesz czegoś znaleźć?

Nic się nie martw. Napisz do nas, pomożemy tak szybko jak będzie to możliwe ;)


Średniowieczna Osada Górnicza

Dawno, dawno temu gdy na świecie nie było elektryczności, silników parowych ani mechanicznych ludzie też potrafili projektować i stawiać olbrzymie budowle. Funkcjonowały zakłady pracy, huty, kuźnie i kopalnie. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych urządzeń technicznych przemieszczano olbrzymie ciężary na duże wysokości i odległości.

Wszystkie rodzaje średniowiecznych urządzeń technicznych: potężne młyńskie koła, kierat, hutę i stęporowe kruszarki możesz zobaczyć w Średniowiecznej Osadzie Górniczej w Złotym Stoku. Każde urządzenie funkcjonuje i jest w pełni interaktywne – wystarczy siła własnych mięśni aby wprawić je w ruch.

Dodatkowo na trasie zwiedzania czeka na Ciebie tajemniczy i niezapomniany LABIRYNT STRACHU.

Ostatnim etapem wędrówki po średniowiecznym świecie jest Chata Kata w której zobaczysz jakie kary groziły przestępcom w  tamtych czasach i czym tak naprawdę zajmował się kat, który opowie Wam o swojej ciężkiej pracy.

Dodatkową atrakcją jest możliwość przejażdżki CZOŁGIEM skonstruowanym według pomysłu Leonarda da Vinci. Jest on jedynym eksponatem w Polsce, który jest w pełni mobilny.

Średniowieczna Osada Górnicza czynna jest codziennie od 10.000-19.00

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać ze zwiedzania Kopalni Złota lub Sztolni Ochrowej proponujemy zakup wspólnego biletu, którego cena w tym przypadku jest o wiele korzystniejsza, a Ty zaoszczędzisz.

Osada stanowi wspaniałą atrakcję dla całych rodzin, jest świetnym pomysłem na wycieczkę szkolną, a także na firmowy wyjazd integracyjny.

ŚREDNIOWIECZNA OSADA GÓRNICZA
www.parktechniki.pl
Ul. Złota
57-250 Złoty Stok
T: 74 176 127

Galeria zdjęć