Nie możesz czegoś znaleźć?

Nic się nie martw. Napisz do nas, pomożemy tak szybko jak będzie to możliwe ;)


Miejska Trasa Turystyczna

Złoty Stok posiada ponad 1000- letnią tradycję górnictwa, hutnictwa i poszukiwania złota . To tu zjeżdżali z całej Europu właściciele największych i najbogatszych spółek kupieckich.

To ze złotostockiego złota wykonano misę i dzban chrzcielny dla pruskiej rodziny królewskiej, a na placach świeżo upieczonych małżonków, księcia Fryderyka Wilhelma i księżnej Cecylii umieszczone zostały obrączki wykonane w Złotym Stoku.

Zabierzemy Cię w podróż w czasie do miejsc, które tworzyły historię tego regionu. Opowiemy o mennicy w której bito złote dukaty, o wieży kościoła ewangelickiego, którego dzwony miały swój udział w dwóch wojnach światowych, o najstarszej fabryce prochu, która nadal owy proch produkuje zaledwie 3 km od centrum miasta oraz pokażemy Ci „perełkę” lokalnej architektury –  Mauzoleum rodziny Guttlerów.

Zwiedzanie MTT trwa w zależności od liczby uczestników od 60-90 minut.

Mamy dla Państwa w ofercie możliwość zwiedzania Miejskiej Trasy Turystycznej automobilem – repliką forda buicka z początku XX w. Zapewniamy, że to zwiedzanie dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń!

Staramy się dostosować do zainteresowań naszych zwiedzających, stąd trasa będzie ciekawa zarówno dla dorosłych jak i grup dzieci i młodzieży.

Dbamy o naszych zwiedzających a to oznacza, że jeżeli kupiłeś bilet to zapraszamy na pyszną darmową kawę.

MTT czynna jest od wtorku do niedzieli:

kwiecień – wrzesień  9.00 – 17.00

październik – marzec 8.00 – 16.00

MIEJSKA TRASA TURYSTYCZNA
www.infozlotystok.pl
ul. Rynek 21
57-250 Złoty Stok
T: 607 694 492

e-mail: infozlotystok@wp.pl

Galeria zdjęć