Nie możesz czegoś znaleźć?

Nic się nie martw. Napisz do nas, pomożemy tak szybko jak będzie to możliwe ;)


Kopalnia Złota

Kopalnia Złota jest jedną z największych i najchętniej odwiedzanych tras turystycznych Dolnego Śląska.

To właśnie tutaj masz szansę stać się prawdziwym poszukiwaczem złota. Nasz przewodnik zabierze Cię do podziemi i zdradzi tajemnicę gdzie znajduje się złoto. W międzyczasie będziesz miał szansę poznać prawdziwego alchemika, udasz się do skarbca pełnego klejnotów i sztabek złota, zobaczysz największy, naturalny, podziemny wodospad w Polsce, a na zakończenie kiedy nogi odmówią posłuszeństwa zabierzemy Cię na powierzchnię podziemną kolejką.

To jednak nie koniec atrakcji. Zapraszamy również do mennicy, w której samodzielnie wybijesz złotego dukata, przypominającego tego, który był wybijany w Złotym Stoku już od XVI wieku oraz odlejesz sztabkę złota. Nauczymy Cię wypłukiwać drobinki złota z piasku, niczym poszukiwacze tego kruszcu na Alasce. A gdy będziesz już zmęczony zapraszamy na obiad, kawę i ciacho.

Organizujemy zwiedzanie dla osób indywidulanych ale również grup zorganizowanych. W naszej ofercie znajdują się wycieczki szkolne, zwiedzanie z fabułą, imprezy integracyjne, obozy sportowe oraz… organizacja konferencji i wesel.

Kopalnia Złota Czynna jest codziennie od 9.00-18.00

www.kopalniazlota.pl
ul. Złota
57-250 Złoty Stok
T: 74 8 175 508

Galeria zdjęć