Nie możesz czegoś znaleźć?

Nic się nie martw. Napisz do nas, pomożemy tak szybko jak będzie to możliwe ;)


Trasy piesze, rowerowe

W ramach aktywnego wypoczynku w Górach Złotych, czyli zarówno w Złotym Stoku jak i w Bilej Vodzie, nie brakuje miejsc wędrówek i szlaków, które możemy pokonać również rowerem. Będąc w naszej okolicy nie możesz przegapić zdobycia Jawornika Wielkiego, najwyższego szczytu po polskiej stronie, oraz Borówkowej Góry, czekającej na wędrowców już w Republice Czeskiej. Piękne panoramy, które ukazują się po wspięciu na szczyty, rekompensują trud. Jeżeli obawiasz się, że tego typu wycieczka nie jest dobrym pomysłem dla całych rodzin to z pewnością się mylicie.

Zachęcamy również do wybrania się szlakiem dawnych poszukiwaczy złota, a mianowicie Złotą Ścieżką, który biegnie obok dawnego kamieniołomu łupka. Z jego szczyty na tzw. Pustelniku, znajdują się ruiny kaplicy św. Anny, a z jej szczytu rozpościera się piękny widok na Park Linowy Skalisko.

Wędkarzy zachęcamy do odwiedzin sołectwa Błotnica tuż obok zbiorników Topola i Kozielno, które cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników wędkowania.

Na terenie Złotego Stoku znajdują się również trasy nord walkingowe i konne.

Bila Voda z kolei zaskoczy Was pięknymi lasami i wspaniałym kamieniołomem Kukacka tuż na granicy. Wybierzcie się szlakiem trasy turystycznej Bilej Vody, gdzie natraficie na dawne osady Jedlovec i Růženec oraz Šafářová skale.

Galeria zdjęć